W dniu wczorajszym w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie – Łagiewnikach dwóch naszych współbraci – br. Józef Chruściel z klasztoru w Chyżnym oraz br. Andrzej Bartyzel z tutejszego klasztoru – zostali, podczas uroczystej Eucharystii sprawowanej przez J.E. ks. bp. Grzegorza Rysia, ustanowieni nadzwyczajnymi szafarzami komunii świętej. Życzymy im Bożego błogosławieństwa oraz wiele radości z wykonywania tej posługi.

Młodzież Karmelitańskiego Dzieła Miłosierdzia prowadzi dziś kramik z palmami i stroikami wielkanocnymi. Dochód będzie przeznaczony na organizację wyjazdu na Światowe Dni Młodzieży do Panamy w 2019 r. Przy kramiku będzie także można złożyć ofiarę na bilet dla wolontariusza wyjeżdżającego do pracy przy misji salezjańskiej w Boliwii.

W poniedziałek o godz. 1630 zostanie odprawiona Msza św. o jedność w narodzie połączona z nabożeństwem do św. Królowej Jadwigi.

Rozpoczynamy Wielki Tydzień. Spowiedź święta od poniedziałku do środy w godzinach od 600 do 2000; od czwartku do soboty od 600 do 1800.

W Wielki Wtorek, 11 kwietnia, Piwnica św. Norberta serdecznie zaprasza na wielkopostne czuwanie muzyczne pt.: „Drzewo  Święte”. Rozpoczęcie o godz. 20.00 w naszej Bazylice.

W środę – 12 kwietnia – odbędzie się spotkanie Grupy Modlitewnej „Betania”. Spotkanie w salce przy krużgankach naszego klasztoru rozpocznie się o godz. 1715.

W Wielki Czwartek Msza Święta Wieczerzy Pańskiej o godz. 1900. Po Mszy św. adoracja Ciemnicy.

W Wielki Piątek o godz. 900 Ciemna Jutrznia. Liturgia Męki Pańskiej o godz. 1630 oraz Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii o godz. 2000. Po Liturgii Męki Pańskiej adoracja Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pańskim.

W Wielką Sobotę także o godz. 900 Ciemna Jutrznia. Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny od godz. 800 do godz. 1800 na krużgankach klasztornych.

Msza Święta Wigilii Paschalnej w sobotę o godz. 1900, natomiast Msza Święta Rezurekcyjna w niedzielę o godz. 600. W niedziele Wielkanocną nie będzie Mszy św. o godz. 730.

W poniedziałek wielkanocny Msze św. odprawiamy wg porządku niedzielnego. Chrzest dzieci tego dnia na Mszy św. o godz. 1400.

W czasie całego Triduum kancelaria parafialna będzie nieczynna.

Życzymy wszystkim miłej niedzieli!